A díszzsebkendők manapság rendkívül népszerű kiegészítőnek számítanak az öltöny mellé. Bejegyzésünkben azt fogjunk megvizsgálni, hogyan alakult ki a díszzsebkendő viselési szokása a történelem során.
Már az ókori Egyiptomban használtak piros színű ruhadarabokat, melyeknek célja a gazdagság, az előkelőség jelképezése volt. Ekkor még nem kiegészítőként viselték tehát, hanem konkrét funkciója volt ezeknek a darab ruháknak.
Az ókori görögök parfümbe áztatott ruhadarabot hordtak maguknál, melynek célja az volt, hogy mindig jó illatot árasszanak, és a rómaiak is alkalmaztak zsebkendő-szerű ruhákat, ezekkel indították a gladiátori játékokat.
Néhányak szerint az első alkalom, amikor konkrétan kiegészítőként viseltek zsebkendőt a 800-as években volt, amikor a katolikus egyház tagjai hitük, elkötelezettségük jelzésére viseltek a bal karjukon zsebkendőt.
Legtöbben úgy gondolják azonban, hogy II. Richárd angol király volt az első, aki divat kiegészítőként viselt zsebkendőt, az 1300-as évek végén.
Természetesen ezek a viselési módok még nem teljesen voltak a divat világához köthetők, egy kicsit még várni kellett arra az időszakra, amikor már kifejezetten a divathoz köthetjük a zsebkendő viselését. Az 1400-as években kezdték el a gazdagabb rétegek az egzotikus anyagok, mint pl. a selyem használatát zsebkendő gyártására.
A mai értelemben használatos díszzsebkendő az 1800-as években alakult ki, amikor az emberek rájöttek, hogy nem jó dolog a koszos pénzeket és a zsebkendőket egy zsebben tárolni, és a zsebkendőt inkább külön, egy, a zakón található zsebbe tették. Ezt a szokást megtartották azután is, miután feltalálták a papír zsebkendőt, ami után a díszzsebkendők már kizárólag csak díszként funkcionáltak.